Serbi Ivica Daçiç është nënshtruar edhe njëherë, edhe pse është i njohur për sjelljen e tij prej servili, ai përsëri e demonstroi këtë në Bukuresht në një takim jozyrtar të ministrave të jashtëm të BE, trasnmeton FishMedia.info.

Daciq iu afrua Mogerinit dhe e puthi atë në dorë, por edhe Mogterinit, me sa duket, ky gjest i pëlqeu asaj duke mos hequr buzëqeshjen nga fytyra.