Ansu Fati shënoi dy gola në ndeshjen që Barcelona e fitoi 4-0 kundër Villarreal në Camp Nou.

Por talenti i Barcës nuk u zgjodh zyrtarisht lojtari më i mirë në ndeshje për një arsye të cuditshme.

Lojtarin më të mirë e sponzorizon një kompani e birrës (Budëeiser) dhe Fati është i mitur.

Rregullat në Spanjë nuk lejojnë që një i moshës së mitur të promovoj pijet alkoolike.