Kampioni aktual i Maqedonisë së Veriut në futboll, Shkëndija ka arritur marrëveshje me Arbnor Fejzullahun, mbrojtës i krahut të djathtë te Xamax-i zviceran. Siç raporton sportivja maqedonase, “Sport Media”, shqiptari Arbnor Fejzullahu ishte pjesë e Xmax-it i cili arriti të mbijetojë në ligën e parë zvicerane për një sezon.

26 vjeçari më herët ishte pjesë e skuadrës së Besës dhe Partizanit në Kategorinë Superiore si dhe ka zhvilluar një ndeshje me përfaqësuesen shqiptare. Ai ka qenë pjesë e përfaqësues shpresa të Shqipërisë U-21 dhe U-19-të.

Sezonin që lamë pas, si lojtar i Xmax shqiptari ka arritur të zhvillojë vetëm gjashtë ndeshje në kampionat dhe dy në kupën e Zvicrës.