Nga fatkeqësia rrugore e ndodhur para pak çastesh në afërsi të Sh. Fillore Petar Zdravkovski Penko pa ndjenja ka mbetur shoferi shoferi i autobusit, dhe një pasagjer i autobusit.

Ndryshe, autobusit të linjës 19 i ka dalë një veturë përpara ku shoferi ka frenuar në vend, gjë që ka shkaktuar përplasjen dhe lëndimin e disa udhëtarëve brenda autobusit.

Raportohet se personat e lënduar janë dërguar menjëherë për kurim në Qendrën Klinike, përfshi këtu edhe dy personat e lënduar rëndë.
Në vendngjarje kanë dalë edhe ekipet e MPB-së dhe po hetojnë rastin.

Artikulli paraprakOsmani: Vendi i gatshëm të pranojë metodologjinë e re që do të propozojë Franca
Artikulli tjetërMuça: Çairi nga sot me pamje të re!