Grand Prix i Meksikës ishte një nga garat më interesante të Formula 1 këtë edicion.
Gara u bë interesante qysh në kualifikuese, kur u përplas Valtteri Bottas dhe u penalizua Max Verstappen.
Mexico GP u fitua nga Leëis Hamilton, i cili edhe pse nisi garën nga poizta e tretë arriti të parakalonte Charles Leclerc e Sebastian Vettel.

Por, ishte edhe një gjë tjetër që tërhoqi vëmendje të madhe gjatë kësaj gare interesante.

Skuadra e Red Bull është treguar e jashtëzakonshme në ‘pit stop’ – ndërrimin e gomave, duke kryer punën për 1.93 sekonda, përcjell lajmi.net.
Pit stop’ më i shpejtë në histori regjistrohet në GP Europe, 2016, kur ekuipazhi i Ëilliams Martini Racing bëri historinë duke kompletuar gjithçka në 1.92 sekonda.

https://twitter.com/AsistAnaliz/status/1188870101413572608?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1188870101413572608&ref_url=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Fweb%2Ftweet-button

Artikulli paraprakDimkovski: Protestat e bujqve, politikisht të motivuara
Artikulli tjetërLigji për Prokurorinë, jo para 12 prillit