Në orët e mbrëmjes së ditës së djeshme ka shpërthyer gazi në një pikë karburanti në lagjen e Shuto Orizares raporton SHENJA.

Ne vendgjarje menjëherë kanë dalë ekipe të policisë dhe njësiteve zjarrfikëse, ndërsa për disa orë ka qenë e bllokuar.

Ndërkohë shkaqet e e shpërthimit të zjarrit ende nuk dihen.

Artikulli paraprak“Derisa vdekja të na ndajë”: Të pathënat e Eva Braunit dhe Adolf Hitlerit
Artikulli tjetërSot vihet gurthemeli i pikës kufitare në Bellanoc – Stançiq