Trajneri Ronald Koeman kishte grumbulluar Rei Manajn për miqësoren që Barcelona zhvilloi pasditen e sotme me Gimnastic.

Dhe sulmuesi shqiptar jo vetëm që e justifikoi besimin e teknikut holandez, por shpërtheu duke shënuar tre gola.

Trajneri Ronald Koeman kishte grumbulluar Rei Manajn për miqësoren që Barcelona zhvilloi pasditen e sotme me Gimnastic.

Dhe sulmuesi shqiptar jo vetëm që e justifikoi besimin e teknikut holandez, por shpërtheu duke shënuar tre gola.

Manaj u fut në fushë në fillimin e pjesës së dytë dhe në minutën e 60-të zhbllokoi rezultatin me një supergol.

Më pas 24-vjeçari realizoi dhe dy herë të tjera (një gol me penallti), duke vulosur fitoren 4-0 të katalanasve.

Por më tepër se rezultati, për Manajn e rëndësishme është që vuri firmën me golat e tij në ekipin e parë të Barcelonës, atu ku shpreson të gjejë vend sa më shpejt, për të luajtur në krah të Messit dhe yjeve të tjerë.

Artikulli paraprakMF filloi me zbatim konkret të rekomandimeve të përbashkëta nga Dialogu ekonomik dhe financiar me BE-në lidhur me PRE
Artikulli tjetërMickoski: Datën e zgjedhjeve e përcakton Kushtetuta