Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes së Shqipërisë si anëtare e përkohëshme në Këshillin e Sigurimit në OKB.

Në një postim në rrjetet sociale, kryeministri shkruan se Shqipëria mori 175 vota nga 117 që ishin të nevojshme. Shqipëria do të jetë anëtare në Këshillin e Sigurimit në OKB nga viti 2022 deri në vitin 2023.

“LAJM I MIRË. Me 175 vota nga 117 të nevojshme, Shqipëria sapo u zgjodh anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB për vitet 2022-2023” shkruan Rama.

Artikulli paraprakKomuna e Zhelinës e udhëhequr nga Lëvizja BESA e para për transparencë fiskale
Artikulli tjetër‘Ditari’, super-dueti i Remzies dhe Nexhatit