Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan me simbolin e shqiponjës dy krenare kur shënuan kundër Serbinë në kuadër të Kupës së Botës në Rusi.

Kjo ka bërë që të reagojnë mediat serbe.

Kurir thotë se FIFA duhet të reagojë pas këtyre veprimeve, pasi ‘u provokuan serbët;.

Futbollisti i Aresnalit barazoi rezultatin në 1 me 1 në minutën e 55’të ndeshjes.

Golin e fitores e shënoi në Shaqiri në minutën e 90’të.

 

Artikulli paraprakXhaka e Shaqiri nekautojnë Serbinë
Artikulli tjetërReperi i njohur: Në Serbi e kemi lëshu një shqiponje, në Rusi dy shqiponja