Lionel Messi doli nga vetja në minutën e fundit të ndeshjes së Superkupës së Spanjës, ku Barcelona u mposht nga Athletic Bilbao me rezultat 3-2.

Argjentinasi goditi me shuplakë kundërshtarin dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Sipas mediave në Spanjë, Messi do të mungoj katër ndeshje për këtë gjest.

Ai nuk do të jetë i gatshëm të ndihmojë skuadrën e tij në ndeshjet e La Ligas dhe të Kupës.