Shyhrete Behluli nuk po ndalet. Pas këngës “Jam shqiptar” dhe projekteve ritmike solo, do të sjell edhe një tjetër bashëpunim.

Shyhretja këto ditë po qëndron në studio së bashku me vajzën e saj, Engjëllushën për këngën e re.

Kjo prurje do të publikohet në programet festive, teksa tematika e saj nuk është zbuluar akoma.