Meqenëse vera po afron, ju duhet të bëheni gati edhe me veshjet dhe të krijoni një koleksion të ri të sandaleve.

Pasi gjatë periudhës së dimrit këmbët tona kanë qëndruar me çorape të trasha dhe me çizme, tashmë ju keni nevojë t’i freskoni këmbët.

Shikoni më poshtë disa nga mënyrat për t’i bërë gati për verë:
Përdorni produkte që t’i zbusni këmbët
Lyeni me llak dhe bëjini masazh

Artikulli paraprakGabimet në kuzhinë që helmojnë ushqimin
Artikulli tjetërGuatemalë, kërkime të dëshpëruara për të mbijetuar pas vullkanit