E njohur për publikun u bë në “The Voice of Albania”.

Albina Kelmendi u radhit e dyta në këtë spektakël por që nga aty fitoi zemrat e gjithë publikut shqiptar, shkruan lajmi.net

E ftuar në emisionin “Mirage” që është prodhim i lajmi.net, ajo ka treguar shumë gjëra rreth jetës private dhe karrierës profesionale.

Kelmendi sapo publikoi baladën e re “Ishim” dhe ka paralajmëruar këngë dhe bashkëpunime me artistët e estradës.

Për të gjithë fansat e saj ajo zbuloi se po vjen në duet me artistin, Sinan Vllasaliu.

Për më shumë ndiqni intervistën e mëposhtme.