Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Itali në një ndeshje miqësore mes Breschias dhe Vojvodinës, skuadrës serbe. Ky takim është ndërprerë pasi disa tifozë serb të pranishëm në stadium që po mbështesnin skuadrën e tyre kanë para një flamur shqiptar që ishte i pranishëm në shkallët e stadiumit.

Një gjë e tillë ka irrituar pas masë tifozët që janë futur drejt fushës duke shkaktuar trazira për të hequr flamurin shqiptar. Breschia po fitonte me rezultatin 2-1 dhe në minutën e 52-të arbitri ndërpreu përfundimisht ndeshjen.