Të dielën në ora 22.50 është lajmëruar në polici se ditën e njëjtë rreth ora 20 në Tetovë, N.U. fillimisht ka nisur që ta ofendoje nënën e tij Xh.U.(61) dhe kunatën U.Xh.(36) dhe pastaj fizikisht e ka sulmuar nënën e tij.

Xh.U. iu është dhënë ndihmë mjekësore në Spitalin Klinik në Tetovë.

Po punohet për zbardhjen e tërësishme të rastit.

Artikulli paraprakMaqedonia ende e pret Qeverinë e Kosovës për vendosjen e kundërmasave për rritjen e tarifave doganore
Artikulli tjetërLiqeni Treska i stërmbushur gjatë fundjavës (FOTO)