Sonte fillon faza e grupeve e Europa League.

Skuadra të mëdha si Milani, Arsenali, Napoli, Leicester, Villarreal, që nuk arritën të kualifikohen në Ligën e Kampionëve e kanë shansin ta provojnë vetën në një nivel më poshtë.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo në mes të Celticuut dhe Milanit.

Më poshtë janë ndeshjet që luhen sonte në dy orare (18:55 dhe 21:00) në Europa League.