Sonte me fillim nga ora 19:00 do të luhen dy lojë të xhiros së dytë të Ligës së Kampionëve ku do të takohen Paris Saint Germain- Crvena Zveda nga grupi C, dhe Lokomotiva Moskva-Schalke nga grupi D.

Ndeshja më interesante e natës së mërkure do të jetë Napoli-Liverpool që fillon nga ora 21:00,shkruan eurosport.de.

Ndeshjet tjera në kuadër të ditës së dytë do të jenë:

Borussia Dortmund-Monaco (21:00);

Atletico Madrid-Club Brugge (21:00);

PSV Eindhoven- Inter (21:00);

Tottenham Hotspur- Fc Bacelona (21:00);

FC Porto- Galatasaray (21:00).