9:12 | 13 Maj 2021

RB Leipzig dhe Borussia Dortmund do të luajnë për finalen e Kupës së Gjermanisë sonte nga ora 20:45.

Suksesi më i madh i trajnerit Julian Nagelsmann me Leipzig është kualifikimi në gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve, derisa sot po kërkon trofe, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, Dortmund kërkon që të rikthehet në fitimin e trofeve dhe të vazhdojë këtë rrugë edhe për sezonin e ardhshëm.

Formacionet e mundshme:

RB Leipzig: Gulacsi; Klostermann, Upamecano, Halstenberg; Mukiele, Sabitzer, Kampl, Angelino; Olmo, Forsberg; Sorloth

Borussia Dortmund: Burki; Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro; Bellingham, Can; Reyna, Reus, Sancho; Haaland

Artikulli paraprakShkup,manifestimi qendror i Fitër Bajramit u organizua në xhaminë e Mustafa Pashës
Artikulli tjetërI dyshuari për të shtënat në Rusi, i akuzuar për vrasje të shumëfishta