Parashikimi i motit për sot tregon që sot do të kemi kohë me diell dhe mjaft të ngrohtë.

Në pjesët malore të pjesës perëndimore të vendit do të paraqiten kushte për reshje të vogla shiu. Do të fyer erë е lehtë veriperëndimore.

Edhe në ditët në vijim pritet të ketë temperatura të larta.