Moti sot do jetë i ndryshueshëm me reshje lokale të shiut dhe veçanërisht gjatë paradites. Pasdite lagështia do të ulet. Do fryej erë e fortë në drejtim të veriut. UV indeksi do jetë 8.

Temperaturat ditore në vend do sillen nga 16 deri 35 gradë celsius.