Sot në ora 14:00 mbahet ceremonia e vendosjes së gurthemelit për ndërtimin e objektit të pikës së përbashkët kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, Bellanoc – Stançiq.

Hapja e ceremonisë do të bëhet nga shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, shefi i zyrës së BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar, zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani.

Nga ora 14:40 do të bëhet vendosja e gurthemelit të objektit të pikës kufitare në Bellanoc – Stançiq. Për hapjen e kësaj pike kufitare ishin dakorduar në gusht të vitit të kaluar Kosova dhe Maqedonia.

Artikulli paraprakShpërthen gazi në një pikë karburanti në Shuto Orizarë të Shkupit (VIDEO)
Artikulli tjetërDimitrov ikën nga posti i ministrit të jashtëm, po bën gati valixhet për një punë të re?! (FOTO)