Spanja sonte e ka shkatërruar nënkampionin e Botës, Kroacinë, në takimin që është zhvilluar në Ligën e Kombeve. Takimi ka përfunduar me rezultat 6-0 dhe ishte një rezultat që nuk është pritur nga ekspertët e futbollit, duke pasur parasysh suksesin e madh që ka arritur Kroacia në Kampionatin Botëror të Futbollit, duke u shpallur nënkampion. Golat i kanë shënuar Niguez (24’), Asensio (33’), autogoli nga Kaliniç (35’), Rodrigo (50’), Ramos (57’) dhe Isco (70’).