Portugalia dhe Spanja dhuruan spektakël në ndeshjen e mbrëmjes së ditës së dytë të Botërorit, pas dy ndeshjeve të tjera të së premtes që përfunduan me vetëm nga një gol secila.

3-3 rezultati përfundimtar i një përballjeje fantastike, ku protagonisti kryesor ishte Cristiano Ronaldo me 3 gola.

Sulmuesi i Realit shënoi me 11-metërsh, me të majtën nga jashtë zone dhe me goditje dënimi, duke i dhuruar një pikë ekipit të tij, shkruan Top Channel,
Ndërkohë, për Spanjën shënuan dy herë Diego Costa dhe Nacho, i cili shënoi ndoshta golin më të bukur të takimit.

Artikulli paraprakHiri i fizikanit Stephen Hawking varroset në Londër
Artikulli tjetërDritëro Kasapi zgjedhet drejtor i kompanisë teatrore të njohur në Suedi