Sonte starton Kupa e Kombeve të Afrikës.
Gjithçka do të nisë nga ora 22:00 me ndeshjen Egjipt vs Zimbabëe.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë ndeshje dhe nga minuta e parë është fituesi i Champions League me Liverpooli, Mohamed Salah, raporton Gazeta Express.
Zimbabwe: Sibanda, Darikwa, Lunga, Mudimu, Hadebe, Munetsi, Nakamba, Karuru, Musona, Billiat, Mushekwi.

Egjipt: El-Shennawy; Mansour, Hegazi, Alaa, Elmohamady; Hamed, Elneny, El-Said, Salah, Trezeguet; Marwan.