Kryeministri Zoran Zaev ka dërguar ftesa kryetarëve të OBRM-PDUKM-së, BDI-së dhe Lëvzijes BESA për takim liderësh të hënën në ora 9 të mëngjesit, vërtetojnë për TV24 disa nga të ftuarit.

Formacioni i KSHZ-së, çështja e referendumit, datë për referendum, por edhe kushtet e OBRM-PDUKM-së për Ligjin për financimin e partive politike, ndryshimet në Ligjin për Qeveri dhe ndryshimi i Kodit Penale priten që të jenë në tryezën e bisedimeve të katër partive më të mëdha.

Në takimin e fundit të liderëve të gjithë liderët thanë se presin shpejt të gjindet zgjidhje për çështjet e hapura dhe se qëndrimet për disa nga këto çështjet kanë nisur të përafrohen.

Artikulli paraprakAksident në komunikacion, hymbin jetën dy emigrantë
Artikulli tjetërPër inat, Beogradi autorizoi Vulinin të japë arsyetimet për refuzimin e Pacollit