Kretari kosovar Hashim Thaçi ka realizuar një takim me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti.

Thaçi përmes profilit të tij në Facebook ka shkruar:

Sapo zhvillova një takim të shkëlqyer me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin. Ne biseduam për integrimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO, të cilin e shohim si interes strategjik, si dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ishte konkludim i përbashkët, se ky proces duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe me anëtarësim të Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare.

Artikulli paraprakRusia: Do të mbështesim çdo marrëveshje me Kosovën që është e mirë për Serbinë
Artikulli tjetërMilot Rashica për gazetën Bild: Dua të jem shembull për fëmijët e Kosovës