Qeveria në muajin maj i propozoi Kuvendit që të shfuqizohet afati kohor për blerjen e pijeve alkoolike ndërsa dhjetë ditë më parë në Kuvendin e Maqedonisë, me 62 vota “për” deputetët votuan për ndryshimet në Ligjin për Tregti.

Ligji hyri në fuqi dje pas botimit në Gazetën Zyrtare.

Artikulli paraprakJaponi, të paktën 60 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës
Artikulli tjetërPresidentja kroate edhe mbrëmë festoi me ekipin e Kroacisë në zhveshtore (Video)