Kryeministri Zoran Zaev të premten do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi Zoran Zaev.

Pas takimit të paralajmëruar është planifikuar dhe konferencë të përbashkët për shtyp ku pritet që Maqedonia të fitojë ftesë për anëtare të plotë në Samitin e NATO-s.

Zaev tha se pret të gjitha anëtaret e NATO-s të ratifikojnë marrëveshjen për anëtarësimit e Maqedonisë.

Artikulli paraprakTopojani: Zhdukja e analfabetizmit kusht për BE
Artikulli tjetërVlerësimi i Komisionit Evropian për vizat, më 2 ose 3 korrik?