Svetlana Roslinës, i ra aksidentalisht celulari brenda vaskës dhe ajo u përpoq ta merrte, por u rrëzua dhe nuk mundi të dalë dot më prej saj, raporton Daily Mail.

“Ajo u gri copash nga makineria, vetëm këmbët i mbetën”, u shpreh një burim lokal nga fabrika e ëmbëlsirave.

Ka dhe një version tjetër sipas të cilit ajo ishte duke zbrazur një thes me lëndë të parë në vaskën gjigante, sipas disa burimeve të tjera po nga fabrika.

Gruaja e pafat ishte e martuar dhe kishte dy fëmijë më pak se 5 vjeç. Policia ruse ka nisur ndërkohë hetimet për këtë vdekje të tmerrshme.

 

Artikulli paraprakEskalon situata për biletat e ndeshjes Kosovë – Maltë, intervenon edhe policia
Artikulli tjetërËshtë ndër aktoret më të paguara, zbuloni shifrën që merr ‘Sulltanesha Hyrrem’