Kompania Huawei së fundmi ka lansuar dy telefona të ri Mate 20 dhe Mate 20 Pro.

Mate 20 Pro e lë nën hije modelin Mate 20. Por jo vetëm atë por edhe të gjithë telefonat që janë lansuar në muajt e fundit.

Modeli “Pro” ka 22% stabilitet më shumë në perfomancën e lojërave në telefon. Po ashtu mbushësin “Ëireless” e ka më të mirë se Samsung dhe Iphone.

Sa i përket kamerës, Mate 20 Pro, është një “monster”. Ka tre kamera, ku të secila ka kualitet të ndryshëm dhe bën foto nga pozita të ndryshme.

Kamera që fotografon në kënd të gjerë ka kualitet 20 megapixel, kurse ajo që fotografon në kënde konvcionale ka kualitet 40 megapixel ndërsa tjetra kamera ka kualitet 8 megapixel.

Procesori i Mate 20 Pro është Snapdragon 845. Ka një RAM PREJ 6GB RAM dhe 128 GB ROM. ¬Çmimi i tij është 1050 euro.

Artikulli paraprakRibalanci i buxhetit, Bytyqi: Me këtë ribalanc këndellen komunat
Artikulli tjetërRrokulliset vetura në magjistralen Tetovë – Shkup (Video)