Ashtu si shpesh herë këto kohët e fundit seancat plenare në Shqipëri janë kthyer në arenë debatesh dhe tensionesh.

Edhe sot në sy të kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi deputetët shqiptarë ia plasën sherrit.

Teksa Rama u shpreh se: Ky fëmija (Basha) theu kodin e mirëpritjes me fjalët e tij në parlament, deputetët e opozitës reaguan ashpër.

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka lëshoi një shishe me bojë në drejtim të Ramës.

Pas këtij akti Ruçi kërkoi përjashtimin e Palokës.