Si pasojë e një tërmeti të fuqishëm prej 6.3 shkallës që ka goditur Iranin perëndimorë, 200 persona janë lënduar.

Dridhjet kanë qenë aq të fuqishme sa që janë ndjerë edhe në Bagdat dhe Kuvajt, shkruan Reuters.

“Rreth 200 deri në 210 njerëz janë lënduar … mirëpo nuk ka të vdekur”, ka thënë guvernatori i provincës Kermanshah, Houshang Bazvand.