Qendra Sizmike Evropiane “emsc-csem.” raporton se një tërmet me intensitet prej 2.9 ballësh, është regjistruar në rajonin e Tetovës.

Tërmeti ishte me një thellësi prej 2 km dhe në afërsi prej 6 kilometrave nga komuna e Bogovinës së Tetovës.
Tërmeti sipas qendrës sizmike evropiane ka ndodhur në ora 20:56.

Artikulli paraprakPrizreni, vendi ku shtyllat elektrike gjinden në mes të rrugës!
Artikulli tjetërNdërron jetë 24 vjeçari nga Haraçina në vendin e punës