Presidenti i Parlamentit Europian, Davide Sassoli është solidarizuar me Shqipërinë pas tërmeteve të njëpasnjëshëme që goditën vendin këtë të martë.

Në një postim në Facebook, Sassoli shkruan se Europa është me Shqipërinë në këto momente.

“Mbështetja ime vëllazërore për qytetarët dhe shtetin shqiptar të prekur nga tërmeti i këtij mëngjesi. Evropa është me ju dhe do të jetë me ju”