Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i është gëzuar rezultatit të ndeshjes së Kosovës dhe Azerbejxhanit, ku Kosova po kryeson me rezultat 4:0.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Thaçi ka shkruar:
“Jeni të mrekullueshëm. Faleminderit që po na bëni krenarë”.