Serbë të shumtë janë mbledhur mbrëmë në rrugët e Zurichut të Zvicrës, pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës.

Ishin serbët të cilët ia vunë flakën flamurit kombëtar.

Mirëpo, Xhaka dhe Shaqiri ishin dy kosovarët që “ua kallën” zemrat gjithë serbëve kudo në botë.

 

Artikulli paraprakTifozja e Serbisë provokon shqiptarët, ja çfarë i ndodhi në rrugët e Zvicrës (VIDEO)
Artikulli tjetërAhmeti: Shqiptarët do ta vulosin referendumin