Me një karrierë si modele dhe aktore, Olta Sheta vijon të mbetet në qendër të vëmendjes.

Seks-bomba kryeqytetase është shumë aktive në rrjetet sociale, aty ku ndan rregullisht foto për miqtë dhe fansat.

Në postimet e Oltës bien në sy linjat e saj perfekte trupore. Kujtojmë që modelja ka një lidhje të ngushtë edhe me botën e futbollit.

Siç dihet, ajo është motra e ish mbrojtësit Arian Sheta, ndërsa njihet gjithashtu edhe si një tifoze e zjarrtë e skuadrës së Partizanit.