Ende vazhdon të flitet për dasmën e princ Harry-t me Meghan Markle, por me sa duket vëmendja tani do të përqëndrohet në një tjetër dasmë mbretërore.

Princesha Eguenie ka vendosur të martohet katër muaj pas kushëririt të saj, Harry-t. Princ Andrew, i ati i Eugenie, konfirmoi datën e martesës së të bijës në shkurt të këtij viti.

Dasma do të bëhet më 12 tetor në të njëjtin vend ku u martua Harry dhe Meghan. Javën e kaluar, Eugenie tregoi publikisht unzaën e fejesës gjatë një interviste për BBC1.
Princesha Eugenie dhe i fejuari i saj, Jack Brooksbank, janë shprehur shumë të entuziazmuar për dasmën.

Çifti është njohur nëpërmjet miqëve të përbashkët para shtatë vitesh.

Artikulli paraprakNgjyrat që duhet t’i kombinoni gjatë pranverës
Artikulli tjetërTë gjithë të çmendur pas uniformës së Nigerisë