Trajneri Mauricio Pochettino që u shkarkua nga Tottenham Hotpsur mund të nisë ta mësojë gjuhën gjermane.

Sipas Bild ai pritet ta marrë drejtimin e Bayern Munich në fund të sezonit.

Drejtori Spotiv i bavarezëve, Hasan Salihamidzic besohet se është adhurues i Pochettino dhe në të kaluarën me të ka pasur disa takime.