Mbrëmë në Dibër  janë gjetur të vrarë  familja tre antarëshe nga Dibra.

Sipas informacioneve jozyrtare të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal, dhëndri ka vrarë kunatin A.P 50 vjeç, bashkëshorten e kunatit N.P 49 vjecare dhe vajzën e tyre 13 vjeçare. Sipas burimeve të agjencisë zhurnal, jozyrtare, konflikti ka ndodh për çështje pronësie.

Policia ka dalur në vendngjarje dhe po identifikon rastin, trupat e pa jetë të të ndejrëve ndodhen në Spitalin e Dibrës, shkruan Zhurnal.mk