Nesër në mbrëmje, Napoli do të luajë ndeshjen e parë të Champions League për edicionin e ri. Italianët do të kenë përballë skuadrën e Liverpool, që janë edhe kampionët actual të këtij kompeticioni.

Në konferencën për mediat, tekniku Carlo Ançelotti, i ka dhënë shumë lëvdata kundërshtarit, duke thënë se ata janë një nga skuadrat më në formë të momentit, e për më tepër, që tashmë kanë edhe më shumë siguri, duke qenë se vijnë si kampionë të Europës.

“Kjo ndeshje është si një klasike për sezonin tonë. Me ta jemi përballë në miqësore dhe në Champions. Deri më tani, Liverpool është një nga skuadrat më në formë, dhe janë më shukë të karikuar, sepse vijnë si kampionë të Europës”.