Real Madrid kërkon edhe një sulmues për sezonin e ri.

Timo Werner, Rodrigo dhe Mauro Icardi janë tre kandidatët për sulmues të ri në Real Madrid.

“AS” shkruan se klubi nga Santiago Bernabeu kërkon një blerje të re në sulm, për sezonin e ri.

Real Madrid u mposht nga Atletico Madrid me rezultat 2:4 në Superkupën e Evropës.

“Los Blancos” ende nuk kanë sjellë një zëvendësues për Cristiano Ronaldon i cili u largua në drejtim të Juventusit.