Genoa njofton se 14 anëtarë të skuadrës së tyre, që besohet të përfshijnë tetë lojtarë, u testuan pozitivë për COVID-19 pas ndeshjes me Napolin.

Deri më tani, vetëm portieri Mattia Perin dhe mesfushori Lasse Schone janë konfirmuar që kanë koronavirus.

Sipas Sportitalia, raundi i fundit i testeve pas humbjes të së dielës 6-0 ndaj Napolit zbuloi se virusi ishte përhapur në të gjithë grupin e ditës së ndeshjes.

Është konfirmuar me një deklaratë nga Genoa, e cila pranoi se tani janë 14 anëtarë të grupit të ditës së ndeshjes – që përfshin anëtarë të stafit – të cilët dolën pozitivë.