Moderatorja Arbana Osmani këto ditë ka qenë në qendër të vëmendjes pë shkak të ndarjes nga ish-bashkëshorti i saj Ardit Kero, me të cilin kishin një lidhje prej 16 vitesh.

Ata së bashku  kanë dhe një djalë të pagëzuar me emrin Jon.

Mirëpo, nuk ka vonuar dhe një tjetër lajm vjen nga moderatorja.

Sipas ‘Panorama Plus’, po përjeton një histori të re dashurie me regjisorin e emisionit të saj, ‘Dua të të bëj të lumtur’, Eduart Grishaj.

Romanca e re e moderatores shqiptare është vënë re nga shumë persona që i kanë parë të frekuentojnë të njëjtat vende.

Ndër të tjera ka rënë në sy të të gjithëve dhe komentet plot dashuri që ata lënë në rrjetet sociale.