SINGAPORE, SINGAPORE - JULY 28: Chelsea Head Coach Antonio Conte talks during the press conference during a ICC Singapore Training Session on July 28, 2017 in Singapore. (Photo by Power Sport Images/Getty Images)

Antonio Conte mund të kthehet në Serie A.

Trajneri italian kërkohet nga Milani.

“Sport Italia” raporton që kuqezinjtë e kanë bërë gati ofertën.

Conte po i shijon pushimet dhe do të takohet me drejtuesit kuqezi pasi t’i përfundojë pushimet.

Tekniku italian është i papunë, pas shkarkimit nga Chelsea.

Artikulli paraprakArijan Ademi shkëlqen me dy gola në fitoren e thellë të Dinamo Zagrebit ndaj Beer-Sheva
Artikulli tjetërShkendija me fitore minimale udhëton drejt Moldavisë