Bayern Munchen shkarkon trajnerin Niko Kovac. Tashmë është bërë zyrtare nga klubi në faqen e tyre.

Humbja e thellë ndaj Frankfurit ka bërë që drejtuesit e klubit gjerman të marrin vendimin drastik për të larguar trajneri kroat. Pak minuta më parë Bayern Munchen e bëri dhe zyrtare largimin e Kovac nga skuadra dhe tashmë ngelet për t’u parë se cili do të jetë pasuesi I tij.

Artikulli paraprakArrestohet fajdexhiu rekorder i Maqedonisë
Artikulli tjetërArsovski: Nëse anulohen zgjedhjet për shkaqe politike, do të ketë apati tek votuesit