Sonte në kuadër të UEFA Europa League zhvillohet ndeshja e mbrëmjes mes Manchester Unitedit dhe AC Milanit.

Takimi fillon nga ora 18:50 dhe luhet në stadiumin ‘Old Trafford’.

Ballafaqimi i fundit mes klubit anglez dhe atij italian ndodhi më 2019 në ndeshjet parasezonale. Këtë takim e kishte fituar ekipi i ‘Djajve të Kuq’ me rezultat 3-2.

Artikulli paraprakXhaferi kundër takimit të liderëve për zhbllokimin e Kuvendit
Artikulli tjetërE trishtë! Covid i merr jetën ish zv.ministrit te njohur