Brokoli padyshim, që është një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të konsumojmë, por shumë pak e dinin që është i mirë edhe për pamjen tonë të jashtme.

Sidomos vaji i brokolit është i mrekullueshëm për lëkurën e fytyrës.

Vaji që merret nga farat e brokolit është shumë i pasur me omega-9, vitaminë A dhe omega-6. Acidet yndyrore omega-9 janë shumë ushqyese dhe nuk e lënë lëkurën të yndyrshme. Vitamina A ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe ul dukshmërinë e rrudhave, ndërsa omega-6 forcon barrierat e lëkurës.

Pra, nëse doni lëkurë të re dhe të shndritshme, duhet të filloni ta përdorni vajin e brokolit.

Artikulli paraprakEmocione në prag të ‘Eurovisionit’, Aurela ka një mesazh për Jonidën
Artikulli tjetërVrasja e gazetares, merret përsipër nga “IRA e Re”