Mposhtja e Barcelonës nga Liverpool me rezultat 4-0, ka tronditur përfaqësuesit e skuadrës katalunase.

Prandaj Ernesto Valverde, me shumë mundësi nuk do të jetë më trajneri i skuadrës në fund të sezonit dhe presidenca ka nisur të kërkojë një teknik të ri.

Sipas “ESPN”, klubi katalanas është duke monitoruar trajnerin e Ajaksit, Erik Ten Hag.

Ten Hag më herët ka thënë se e ka “ADN-në” e Guardiolës, gjë që Barcelonës i pëlqen shumë.