Edhe një vatër e re zjarri ka shpërthyer sot në fshatin Lubin të Komunës së Sarajit. Lajmin për Alsat e ka konfirmuar vetë drejtori i zjarrfikësve Vlladimir Simonovski, i cili është nisur për në vendngjarje për të parë nga afër situatën.

Aktualisht po intervenohet me tre ekipe të zjarrfikësve të cilët po tentojnë të lokalizojnë zjarrin dhe të pamundësojnë që tu afrohet shtëpive të banuara.